دانش آموز کلاس اول راهنمایی
  :: سپهر
 

   

دانستنی ها درباره همه چیز

مشعل المپیک سی ام خاموش شد
۱۳٩۱/٥/٢۳ ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

مشعل المپیک سی‌ام خاموش شد


مراسم اختتامیه سی‌امین دوره بازیهای المپیک در شرایطی بامداد امروز دوشنبه در ورزشگاه المپیک پارک لندن برگزار شد که در حضور بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل، پرچم المپیک تحویل شهردار ریودوژانیرو شد و مشعل المپیک لندن خاموش شد.


مراسم اختتامیه سی امین دوره بازیهای المپیک که از روز ششم مرداد به میزبانی لندن و با حضور ورزشکارانی از 204 کشور جهان آغاز شده بود، بامداد امروز دوشنبه در ورزشگاه المپیک پارک برگزار شد و در پایان پرچم المپیک به میزبان آینده این رقابتها یعنی شهر ریودوژانیرو برزیل تحویل داده شد.این مراسم در بخش های مختلفی برگزار شد که با نمایش زندگی شهروندان لندنی آغاز شد و سپس با نمایش های شاد و اجرای موسیقی ادامه یافت و پس از آن تیم های شرکت کننده متفاوت از مراسم افتتاحیه از مقابل جایگاه رژه ررفتند و بیش از دو ساعت ایستاده مراسم را تماشا کردند.

 
:: برچسب‌ها: مقالات ورزشی
معرفی یک سایت اینترنتی فعال در زمینه حیوانات
۱۳٩۱/٥/٢٢ ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

با سلام خیلی از عزیزانی که به این وبلاگ می آید ممکن است دنبال خرید و نگه داری خرگوش باشند و یا خرگوش داشته باشند ومشکلاتی برایشان پیش آمده است که راه حلش را نمی دانند حالا من می خواهم وبلاگی را معرفی کنم که به سوال های شما درباره

خرگوش ها پاسخ خواهد داد :hlr.limooblog.ir
:: برچسب‌ها: اینترنت و کامپیوتر, نگهداری خرگوش
تاریخچه سه تار
۱۳٩۱/٥/٢٢ ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

سه‌تار از سازهای زهی و مضرابی موسیقی ایرانی است که آن را با ناخن انگشت اشاره‌ی دست راست می‌نوازند. این ساز، دارای ۴ سیم از جنس فولاد و برنج است که به موازات دسته، از کاسه تا پنجه کشیده شده‌اند. سه‌تار دارای ۲۶ پرده‌ی قابل حرکت از جنس روده‌ی حیوانات یا ابریشم است. صدای آن ظریف و تو دماغی و تا حدودی غمگین است و وسعت صوتی آن نزدیک به ۳ اکتاو است.

سه‌تار پیشتر هم‌خانواده با سازهایی چون دوتار و تنبور بوده است و امروزه به تار بسیار نزدیک‌تر است. در موسیقی دستگاهی ایران استفاده از سه‌تار بسیار رواج دارد؛ گرچه بیشتر برای تک‌نوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ساز برای هر دستگاه کوک ویژه‌ای دارد ولی فاصلهٔ چهارم یا پنجم پایین رونده معمولا بین سیم‌های اول و دوم ثابت است.

نوازندگان سه‌تار برای اجرای آن، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسهٔ ساز را به صورت مورب و با زاویهٔ ۴۵ درجه روی ران راست قرار داده و با سر انگشتان دست چپ روی پرده‌ها (دستان‌ها)ی روی دستهٔ سه‌تار حرکت می‌کنند و با انگشت اشارهٔ دست راست خود به سیم‌ها ضربه می‌رنند. معمولا برای نوازندگی فقط انگشتان اشاره، میانی، حلقه و در بعضی موارد انگشت کوچک دست چپ استفاده می‌شوند اما در آثار استادان، استفاده از انگشت شست برای پرده‌گیری روی سیم بم نیز کاربرد دارد.

در حین نوازندگی سه‌تار، می‌توان با زخمه‌زدن نزدیک به خرک، صدا را کمی زبرو خشن کرد؛ و با انجام این کار نزدیک به گلوی ساز، صدایی نرم و ملایم و اصطلاحاً پخته‌تر تولید می‌شود.

سه‌تار در گذشته سه سیم (تار) داشته و اکنون چهار سیم دارد که سیم سوم و چهارم آن نزدیک به هم قرار دارند و هم‌زمان نواخته می‌شوند و مجموعه‌ی آن دو را معمولاً سیم «بم» می‌نامند. با گذشت زمان کسانی چون ابونصر فارابی، ابوعلی سینا، صفی الدین ارموی و از متأخران ابوالحسن خان صبا لزوم افزایش یک سیم دیگر به این ساز را درک کرده و سه‌تارهای امروزی دارای چهار سیم هستند (این سیم از نظر تاریخی سیم چهارم است ولی سیم سوم خوانده می‌شود). سیم سوم سه تار به سیم مشتاق معروف است و به روایتی از ابوالحسن صبا این سیم را نخستین بار درویشی به نام مشتاق علی شاه به این ساز افزوده است.

برخی از جمله عده‌ای از عرفا به آن «اوتار» نیز می‌گویند.

منبع: fa.wikipedia.org

 
:: برچسب‌ها: موسیقی, سه تار
کیانوش رستمی به مدال برنز المپیک رسید
۱۳٩۱/٥/۱٤ ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )وزنه بردار دسته‌85 کیلوگرم ایران که در رقابت‌های یکضرب با رکورد 171 کیلوگرم پنجم شده بود، در حرکت دوضرب خوش درخشید و با مهار وزنه 209 کیلوگرم به نشان برنز رسید.


 با آغاز رقابت‌های وزنه برداری دسته 85 کیلو امشب دو نماینده ایران به مصاف 8 وزنه بردار دیگر در گروه A رفتند.

در همان ابتدای کار و در حرکات یکضرب سهراب مرادی 3 بار در مهار وزنه 166 کیلویی رقابت‌ها ناکام ماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت. وی از مصدومیت کشاله پا رنج می برد.

وی در سال 2012 و در رقابت‌های قهرمانی آسیا کره جنوبی با رکورد مجموع 388 کیلوگرم (172 در یکضرب و 216 کیلوگرم) قهرمان شده بود.

 در ادامه این رقابت کیانوش رستمی دیگر وزنه بردار دسته 85 کیلویی کشورمان در انتخاب اول خود وزنه 171 کیلویی را بالای سر برد. وی در ادامه وزنه 174 کیلویی را انتخاب کرد اما این بار مقابل این وزنه ناکام بود. رستمی بلافاصله برای بلند کردن این وزنه وارد شد که دوباره در مهار آن ناکام ماند تا به این ترتیب در حرکات یکضرب با 171 کیلو به کار خود خاتمه دهد. وی در این دسته پنجم شد.

در حرکات یکضرب لو از چین با مهار وزنه 178 کیلویی اول شد و وزنه‌برداران روسیه و لهستان دوم و سوم شدند. این وزنه بردار در حرکات دوضرب 3 بار در مهار وزنه 205 کیلویی ناکام بود تا از دور رقابت‌ها حذف شود.

در ادامه و در حرکات دوضرب رستمی کار خود را با مهار موفق وزنه 209 کیلویی آغاز کرد تا با توجه به حذف وزنه بردار چینی، امید برای کسب مدال توسط کیانوش به کاروان وزنه برداری کشورمان بیشتر شود، اما برای دومین حرکت خود وزنه 214 کیلویی را انداخت تا کار به حرکت سوم بکشد.

در حرکت سوم نیز رستمی باز هم ناموفق بود تا با مجموع 380 کیلو پس از وزنه برداران لهستان و روسیه سوم شود.

در رقابت‌های قهرمانی جهان پاریس 2011 به رکورد جهان حمله‌ای ناموفق را تجربه کرده بود.

 
:: برچسب‌ها: مقالات ورزشی
تربیت خرگوش
۱۳٩۱/٥/۱٤ ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

۱ـ بیا:
علامتی برگزینید:شما نباید تصور کنید وقتی مثلا میگویید:
((ملوس بیا اینجا و غذا بخور.)) خرگوش شما صاف بیاد پیش شما و فوری مثل سگ پا و دست شما را به معنی درخواست غذا لیس بزند.البته شاید بعضی وقت ها-زمانی که با شما خیلی اخت شد-اینکار را انجام دهد اما شاید فقط شاید۱۰٪ به معنای محبت باشد اونم هر وقت خودش خواست.
پس از این جمله های طولانی استفاده نکنید و سعی کنید برای صدا زدن خرگوشتان از کلماتی نظیر ((بیا))و یا صوت زدن و یا دست زدن استفاده کنید.اما کلمه ی بیا موثر تر است ولی نیاز مند زمان بیشتریست.


خرگوش
شروع:
برای شروع سعی کنید از غذا هایی که پت شما بیشتر دوست داره استفاده کنین مثل سیب البته فقط ۱ پنجمش و بهش غذا بدید و ببینید خوب میخوره یا نه برای اطمینان میتونید بهش وقتی گرسنه هست یا میخواید بهش غذا بدید این ترفند رو بزنید یا به زبان ساده از فن ((شرطی کردن))استفاده کنین

 

خرگوش
خوب حالا  وقتی کمی((دو سه گاز خرگوشی))بهش غذا دادین مثل تشنه ای میشه که تازه کمی آب خورده و میخواد سیراب بشه بس شروع کنین یه قدم برین عقب و سیب رو هم جلو ی خرگوش بگیرین طوری که خرگوش وسوسه بشه دنبال شما بیاد حتی چند قدم هم کافیه قبل از اینکه حرکت کنه علامت خودتون رو به کار ببرید
کمکم فاصله رو زیاد کنید و تا دو قدم افزایش دهید دو قدم را تا دو روز تمرین کنین اگه تاثیر نداشت ادامه بدین یه هفته عیبی نداره یه ماه یه سال عیبی نداره اما فکر کنم زودتر عمل میکنه.فقط یه نکته اینکه دوست کوچولوتونو اذیت یا تنبیه نکنین بلکه بهش جایزه هم بدید و مجبورش به آموزش نکنین.و درباره ی شرطی کردن هم اینکه زیاد بهش گشنگی ندید فقط هر وقت گشنه است اینکارو کنین بهش گرسنگی ندید

منبع مطلب :www.hlr.
:: برچسب‌ها: نگهداری خرگوش
دانلود نرم افزار picasaبا زبان فارسی
۱۳٩۱/٥/۸ ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

رم افزار Picasa با زبان فارسی

پیکاسا یکی از محبوبترین نرم افزارهای ویرایش و به اشتراک گذاری عکس است که توسط شرکت گوگل عرضه شده است. اما تا امروز این نرم افزار منوی فارسی یا به عبارت دیگر رابط کاربری فارسی نداشت. اما بنا بر اقدام گوگل زبان فارسی به مجموعه پیکاسا اضافه شده است. این شرکت در این اطلاعیه این موضوع را بیان کرده است. 

البته از دیگر قابلیت‌های نسخه جدید پیکاسا امکان تگ گذاری آسان تصاویر و به اشتراک گذاری آن در شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس است. 

شما هم اگر علاقه مند به داشتن این نسخه (آخرین نسخه) هستید می توانید از اینجا آن را دانلود کنید.

توجه کنید برای تغییر زبان نرم افزار پس از نصب نرم افزار ابتدا به بخش General بروید و از منوی Tools-Option این کار را انجام دهید.

 منبع : رایان بلاگ
:: برچسب‌ها: اینترنت و کامپیوتر
طرز تهیه زولبیا و بامیه
۱۳٩۱/٥/۸ ساعت ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

ابتدا باید نشاسته و ماست را با یکدیگر مخلوط کرد سپس حدود 20 گرم از آرد را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می میزنیم...

زولبیا و بامیه

 

مواد لازم :

نشاسته : 200 گرم

ماست : 200 گرم

آرد 

روغن جامد

جوش شیرین : نصف قاشق چایخوری

آب یا گلاب : یک قاشق سوپخوری

تخم مرغ : 3 عدد

نمک : یک سوم قاشق چایخوری

آب لیمو : دو قاشق سوپخحوری

شکر : نیم کیلو


طرز تهیه زولبیا :

ابتدا باید نشاسته و ماست را با یکدیگر مخلوط کرد سپس حدود 20 گرم از آرد را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می میزنیم تا مایع مورد نظر خوب صاف شود ، آن گاه یک قاشق چایخوری روغن جامد را به آن اضافه می کنیم و دوباره مایع را به هم می زنیم سپس آب یا گلاب را همراه جوش شیرین و زعفران به مایع اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم . سپس مایع را در قیف مخصوص می ریزیم و روی روغن داغ فرم می دهیم ، پس از این که کمی سرخ شد ، آنها را پشت و رو می کنیم و داخل شربت قرار می دهیم و بعد از 10 دقیقه آن را خارج می کنیم .

طرز تهیه بامیه :
ابتدا آب را جوش می آوریم ، با شعله ملایم آرد را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خمیر نسبتا سفتی به دست آید ، سپس روغن را به ان اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم ( حدود 3 دقیقه ) به طوری که خمیر به صورت سفت در بیاید . پس از این که خمیر کمی سرد شد ، تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه می کنیم تا خمیر خوب ورز بخورد و نرم شود . برای اینکه بامیه رنگ زیباتری به خود بگیرد بهتر است از شربت بامیه یک قاشق سوپخوری به خمیر بامیه اضافه کنید .

سپس خمیر را در قیف می ریزیم و به صورت دایره دایره در ظرف روغن داغ می ریزیم . بایمه ها را هنگام سرخ شدن مرتب به هم بزنید تا به یکدیگر نچسبند  ، بامیه هار ا از روغن خارج کرده و داخل شربت می ریزیم و چند دقیه در شربت نگه می داریم .
:: برچسب‌ها: آموزش آشپزی
عالمیان به جمع 16 پینگ‌پنگ‎باز برتر پیوست
۱۳٩۱/٥/۸ ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

نوشاد عالمیان توانست با برد 4 گیم و از دست دادن 3 گیم حریف خود را پشت سر بگذارد.


   به گزارش بخش المپیک سایت ورزش سه،نوشاد عالمیان توانست در یک دیدار حساس و نفس‌گیر توانست در گِیم آخر بر حریف هنگ کنگی خود پنگ تانگ چیره شود. در این دیدار نوشاد عالمیان از استعداد و جوانی خود استفاده کرده و در آخر مزد بازی خوب خود را مقابل حریف باتجربه اش گرفت. وینستون  آمریکایی قضاوت این دیدار را برعهده داشت.عالمیان ست‌های اول،‌ دوم، چهارم و هفتم را به سود خود به پایان برد (11-8، 11-5، 11-9 و 12-10) و ست‌های سوم، پنجم و ششم را (11-7 و 11-8، 11-5) واگذار کرد.عالمیان دردور بعد بایستی با تیم بویل آلمانی دارنده رتبه چهارم دربین شرکت کنندگان این دوره از رقابت ها دیدار کند.عالمیان که دردور مقدماتی با قرعه استراحت روبه رو شده بود،درنخستین دیدار خود هان جاستین استرالیایی را با نتیجه 4 برصفر و به ترتیب با نتایج 11-5, 11-7, 11- 7 و 13-11 مغلوب و به جمع 32 نفربرتر این رقابت ها راه یافته بود.نوشاد عالمیان دارنده رتبه 77 جهان دربین 69 شرکت کننده این بازی ها رتبه 32 را دراختیار دارد.پنگ تانگ ورزشکار هنگ کنگی دارای رتبه سی و یکم جهان است این بازیکن در رده بندی پینگ پنگ بازان شرکت کننده درالمپیک 2012 لندن رتبه 18را به خود اختصاص داده است.

 
:: برچسب‌ها: مقالات ورزشی
خلق شگفتی ورزشکار معلول در المپیک
۱۳٩۱/٥/۸ ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

خلق شگفتی ورزشکار معلول در المپیک


پینگ‌ پنگ‌باز معلول لهستانی که دست راست ندارد به مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های تنیس روی میز انفرادی زنان المپیک رسید.


ناتالیا پارتیکا پینگ پنگ‌باز 23 ساله لهستانی که به صورت مادرزادی از ناحیه دست راست دچار معلولیت است، با پیروزی 4 بر 3 مقابل حریف دانمارکی خود به جمع 32 پینگ پنگ‌باز برتر المپیک پیوست.
این ورزشکار روز یک‌شنبه در مرحله یک شانزدهم نهایی المپیک مقابل حریفی از هلند قرار خواهد گرفت.پاتریکا چهار سال پیش در بازی‌های المپیک و پارالیمپیک پکن نیز حاضر بود و با وجود اینکه در المپیک به موفقیتی نرسید، مدال طلای پارالیمپیک را از آن خود کرد.:: برچسب‌ها: مقالات ورزشی
شخصیت خود را از روی امضا بشناسیم
۱۳٩۱/٥/۳ ساعت ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

کسا نی که به طرف عقربه های ساعت امضاء می‌کنند انسان‌هایی منطقی هستند .

   کسا نی که بر عکس عقربه‌های ساعت امضاء می‌کنند د یر منطق را قبول می‌کنند و بیشتر غیر منطقی هستند.

  کسانی که از خطوط عمودی استفاده می‌کنند لجاجت و پافشاری در امور دارند. 

  کسانی که از خطوط افقی استفاده می‌کنند ا نسان‌های منظّمی هستند .

  کسانی که با فشار امضاء می‌کنند در کودکی سختی کشیده‌ا ند.

  کسانی که پیچیده امضاء می‌کنند شکّاک هستند.

  کسانی که در امضای خود اسم و فامیل می‌نویسند خودشان را در فامیل برتر می‌دانند.

  کسانی که در امضای خود فامیل می‌نویسند دارای منزلت هستند.

  کسانی که اسمشان را می‌نویسند و روی اسمشان خط می‌زنند شخصیت خود را نشناخته‌اند.

  کسانی که به حالت دایره و بیضی امضاء می‌کنند ، کسانی هستند که می‌خواهند به قله برسند
:: برچسب‌ها: اطلاعات عمومی, روانشناسی