دانش آموز کلاس اول راهنمایی
  :: سپهر
 

   

دانستنی ها درباره همه چیز

تکنیک های ساخت رمز عبور مناسب
۱۳٩۱/٤/٢۱ ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سپهر ( نظرات )

در دنیای مجازی امروز هکرها با داشتن ابزارهای پیشرفته به سادگی رمزهای عبور ساده را کشف می کنند. این ابزارهای پیشرفته ما را ناچار به انتخاب رمزهای عبور پیچیده تر می کند که شاید به خاطر سپردن آن ساده نباشد، اما چه کنیم.....

برای داشتن یک رمز عبور مناسب خیلی ها معتقدند که از نرم افزارهای تولید رمز عبور Password Generator باید استفاده کرد اما فکر می کنم الگوریتم این نرم افزارها چون به دست بشر ساخته شده لذا خود او توانایی طراحی الگوریتمی برای یافتن آن را دارد. حتی تکنیک Brute Force که ساده ترین راه و اما طولانی ترین راه برای کشف رمز است نیز در بسیاری از مواقع این رمزهای تولیدی را کشف می کنند.

اما یکی از راهکارهای مناسب استفاده از کاراکترهای اسکی است.


اگر ویندوزی باشید، احتمالا با کلیدهای ترکیبی اعداد+Alt آشنایی دارید که کاراکترهای اسکی و یونیکد تولید می‌کنند. این کاراکترها در حالت عادی بر روی صفحه کلیدتان وجود ندارند.
 هکرها در حملاتشان (مانند Brute Force یا درحمله لغت نامه-dictionary  attacks) از این کاراکترها خیلی کم استفاده می‌کنند. و همین موضوع این کاراکترها را به عنوان سنگر اول دفاعی برای رمز عبور در مواجهه با حملات مبدل می‌کند. بسیاری از کی‌لاگرها توانایی ثبت کاراکترهای اسکی را ندارند، که همین باعث بی اثر کردن آنها می‌شود.

اگر شخصی تلاش کند تا رمزعبورتان را حدس بزند و شما نیز کاراکتری اسکی در آن رمزعبور گنجانده باشید، سارقان برای حصول موفقیت بایستی دقیقا ترکیب کلید-کاراکتر را بدانند. به نوعی، کدهای اسکی به عنوان یک کد برای رمزعبور شما ایفای نقش می‌کنند.

اگر چه حفظ کردن کدها سخت است اما می توانید از نرم افزارهای مدیریت پسوورد استفاده کنید.

مثالی از رمزعبور حاوی کد اسکی:

I♥newyork = Alt + 3

در زیر می توانید از جدول این ترکیب ها با خبر شوید.

لیست کدهای اسکی ویندوز

لیست کدهای اسکی مک

منبع : rayanblog.persianblog.ir
:: برچسب‌ها: اینترنت و کامپیوتر