کامپیوتر

سلام دوستان. تصور می کنم قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است که می خواستید برای مطالب خود در وبلاگتان یا ... عکس یا فیلمی از نرم افزاری بگیرید و در متون خود استفاده کنید. مثلا من می خواهم در این مطلب نرم افزاری را معرفی کنم. حال اینکه قطعا تاثیر کار من زمانی است که از اشکال استفاده کنم تا درک آن و درک از محیط آن را برای شما ساده تر کنم.

اما در این زمینه نرم افزار های زیادی داریم که البته بخاطر ادعای کم حجم بودن بسیار هم ناقص هستند. اما نرم افزار کامل در این زمینه از نظر من برنامه ای است که هم امکان عکس برداری از مانیتور را بدهد و هم محیطی برای ویرایش آن ارائه دهد. همچنین بتوانند پروژه شما را با فرمت دلخواهتان ذخیره کند.

برنامه ای که می خواهم معرفی کنم برنامه SnagIt 10 است. این برنامه با آیکون زیر

پس از نصب بر روی سیستمتان خودنمایی می کند. همچنین امکانات خوب و محیط ویرایش خوبی را ارائه می دهد.

توسط این نرم افزار حتی می توانید به برنامه های Word,Powerpoint,Excel هم تصاویرتان را بفرستید.

وقتی برنامه را اجرا می کنید محیطی که در آن چند گزینه اصلی قرار دارد. یکی All in one است که در آن به انتخاب خودتان قابی با طول و عرض معین برای عکس گرفتن از مانیتور انخاب می کنید.

در کنار آن گزینه Full Screen که خود به خود کل صفحه را عکس برداری می کند.

همچنین با استفاده از گزینه Web Page as PDF with links از صفحه وب شما عکس   می گیرد و به صورت PDF در می آورد و حتی لینک های آن را هم حفظ می کند.

و این امکان جالبی است.

در تصویر زیر از منویی که با فلش نمایش داده شده است Mode عکس گیری را مشخص کنید. اینکه از نوشته ها باشد یا از صفحه وب باشد یا اصلا نوع فیلم برداری باشد و شما با انتخاب آن از صفحه دسکتاپتان عکس می گیرید.

با انتخاب یکی از گزینه های اصلی و فشردن این دکمه شما می توانید عکس بگیرید. به همین سادگی!

وقتی عکس گرفتن را انجام دادید محیط ویرایش برایتان باز می شود.

که قطعا شمایی که با ورد یا برنامه هایی مانند فوتوشاپ کار کردید قطعا با اون هم می تونید کار کنید و نیازی به توضیح نداره.

 منبع=رایان بلاگ/ 0 نظر / 6 بازدید